+370 614 07770

LAIDOJIMO PASLAUGOS

Teisinė pagalba  Gėlės

Reiškiame Jums užuojautą ir patariame visas savo jėgas ir laiką skirti atsisveikinimui su velioniu. Mes perimsime visus laidotuvių organizavimo rūpesčius: išklausysime Jūsų pageidavimus, organizuosime jų įgyvendinimą ir būsime šalia Jūsų visą šarvojimo ir laidojimo laiką.

DĖMESIO! SPECIALIOS REKOMENDACIJOS „DĖL MIRUSIŲJŲ NUO COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PALAIKŲ TVARKYMO IR ŠARVOJIMO“ PLAČIAU

 

MIRUSIOJO PALAIKŲ PARVEŽIMAS

Mirusiojo kūno parvežimo paslauga apima 2 etapus – dokumentų tvarkymą ir transportavimą. Pasirūpiname tiek visų reikalingų dokumentų sutvarkymu, tiek specializuotu transportu. Laikomės visų įstatymų ir teisinių reglamentų:  transporto priemonėse yra įrengta speciali tvirtinimo įranga, antibakterinė danga, vėdinimo sistema, turime visus reikalingus saugos ir higienos sertifikatus.

Pasirūpiname visa pervežimo grandine: nuo velionio paėmimo iš namų, gydymo ar slaugos įstaigos, kitos nelaimingo įvykio vietos, nuvežimo į morgą, pervežimo į šarvojimo vietą, o iš jos – į kapines.

Visi automobiliai yra paruošiami prieš kiekvieną mirusiojo palaikų gabenimą ir  sutvarkomi po laidotuvių: nuplaunama išorė, dezinfekuojami ir išvalomi salonai.

 

PALAIKŲ SAUGOJIMAS

Pagal galiojančias  higienos normas visi palaikai iš mirties vietos turi būti gabenami specialiu transportu. Palaikai pervežami UAB „Ramybės Takas” automobiliais ir saugomi tam skirtuose šaldytuvuose, specialiai įrengtose patalpose. Priklausomai nuo to, kiek laiko pageidaujate saugoti palaikus, bus parinktas  šaldytuvas trumpam saugojimui (iki +5C) arba ilgam saugojimui.  (-18C).

 

VELIONIO KŪNO PARUOŠIMAS

Kvalifikuoti mūsų specialistai atliks visas reikalingas procedūras ir paruoš velionio kūną atsisveikinimui su artimaisiais. Taip pat galime pasiūlyti ir kūno balzamavimo paslaugą, kurios metu mirusiojo palaikai specialiai paruošiami šarvojimui.

Balzamavimas – tai tanatopraktinis kūno paruošimas, kai kūne esantys skysčiai pakeičiami specialiu tirpalu, atliekamos kitos procedūros, kurios sulėtina kūno irimą. Vakarų valstybėse itin populiarus balzamavimas padeda ilgiau išlaikyti kūną nesuirusį bei išsaugo estetinį vaizdą.

 

LAIDOJIMO APEIGŲ ORGANIZAVIMAS

Nelaimės akistatoje sunku dar galvoti ir apie organizacinius laidotuvių rūpesčius, todėl mes esame pasiruošę nuimti juos nuo išėjusio Anapilin artimųjų pečių. Galime pasirūpinti visomis detalėmis, susijusiomis su laidotuvėmis: palaikų transportavimu, paruošimu šarvojimui ar kremavimu, atsisveikinimo vieta, dekoracijomis ir gėlėmis, muzika. Jums pageidaujant, visomis laidojimo ceremonijos detalėmis gali pasirūpinti mūsų atstovas, kuris išklauso visus artimųjų pageidavimus ir pagal juos organizuoja ir koordinuoja visą atsisveikinimo ceremoniją:  prižiūri šarvojimo ir laidojimo tvarką, rūpinasi gėlėmis, žvakėmis, artimiesiems pageidaujant pasako gražią atsisveikinimo kalbą, organizuoja pačių artimiausių žmonių atsisveikinimą su velioniu prieš uždengiant karstą, rikiuoja laidotuvių koloną,  rūpinasi karsto nešimu ir pervežimu į kapines.

 

GĖLIŲ, VAINIKŲ, KREPŠELIŲ PRISTATYMAS

Profesionali floristė pasirūpina šarvojimo vietos bei kapavietės dekoravimu gėlėmis, žvakėmis ir kita laidotuvių atributika. Užsakomos gėlės yra ką tik nuskintos, todėl ilgiau išbūna šviežios ir gražios. Floristė išdėlioja vainikus, vazonines gėles, gėlių krepšelius ir vazas su pamerkiamomis gėlėmis taip, kad spalvos derėtų, viskas atrodytų skoningai. Šarvojant ir laidojant tradiciniu būdu, vieta aplink karstą gali būti dekoruojama atsižvelgiant į gėlių rūšį ar jų spalvą kurią mėgo velionis arba pageidauja artimieji. Šarvojant ir laidojant urnoje, paruošiama speciali pakyla urnai, kuri dekoruojama gražiomis audinio klostėmis ir gėlių kompozicija.

 

IŠKILMINGAS KARSTO ARBA URNOS NEŠIMAS

Karsto nešimui yra paskiriami 4 arba 6 vyrai, priklausomai kokio dydžio ir kiek nešimo rankenų turintis karstas bus nešamas. Vyrai yra apsirengę tvarkinga ir vieningo stiliaus apranga: šiltu laiku dėvi juodus kostiumus ir baltus marškinius, šaltuoju metų laiku – vienodas skraistes. Artimiesiems pageidaujant karsto nešėjai gali ryšėti juostas. Urnos laidojimo procesui paskiriami 2 vyrai, kurie neša urną ant specialios platformos priekyje laidojimo procesijos.

 

KAPO DUOBĖS PARUOŠIMAS

Laidojimo duobė gali būti ne tik iškasama ir užkasama, bet ir specialiai paruošiama: duobė ir jos kraštai puošiami gėlėmis, o iškastas gruntas išlyginamas ir dekoruojamas gėlėmis.

 

FOTOGRAFO PASLAUGOS

Profesionalus fotografas gali pagaminti mirusiojo portretą, kuris kabinamas šalia šarvojimo salės, iš bet kokios nuotraukos: dokumentinės, bendros ar reportažinės, kurioje asmuo nepozuoja ir atrodo natūraliai. Portreto gamybai tinka įvairūs nuotraukų formatai: tiek popierinis, tiek elektroninis.

 

GIESMININKAI

Giesmininkai atlieka įvairius muzikos kūrinius: nuo klasikos iki religinės tematikos giesmių. Gali būti naudojami įvairūs muzikos instrumentai: smuikas, vargonai, kanklės, pučiamieji  ar kiti. Artimieji iš anksto pagal savo pageidavimus, velionio pomėgius gali suderinti giesmių ir dainų repertuarą. Giesmininkai gali atlikti muzikos kūrinius šarvojimo salėje ir laidojimo metu, vykstant į kapines su procesija.

 

SKAMBINKITE
+370 614 07770